AKTUALITY PROFIL FIRMY PRODUKTY REFERENCE POPTÁVKA


GPL Company, s.r.o.
Zeyerova 4
České Budějovice 370 01

http://www.gplcompany.cz
e-mail: info@gplcompany.cz

Fax: +420 386 352 359

Obchodní oddělení:
+420 777 560 181

Ing. Gabriel Molnár:
+420 777 560 182

 


Satelitní příjem (SAT)

Charakteristika:

Význam příjmu digitálního televizního signálu pomocí satelitního vysílání v procesu digitalizace televizního vysílání stále stoupá.

Digitalizace televizního vysílání je dnes horké téma nejenom ve spojení s přechodem na digitální signál v ČR. Právě v této souvislosti se často objevuje pojem „technologicky nezávislé řešení“, který nenápadně upozorňuje na to, že politické a ekonomické překážky terestrické digitalizace budou postupně překonány jinými technologiemi.

Televizní rozvody

Satelitní příjem (SAT)

Strukturovaná kabeláž

Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS)

Kamerové systémy (CCTV)

Elektronická požární signalizace (EPS)

Pobočkové telefonní ústředny

Ozvučovací systémy

Ostatní slaboproudé systémy

Situace v sousedních zemích je obdobná a ukazuje, že digitalizace se uskutečňuje prostřednictvím různých médií, nejen zemským vysíláním. Digitální satelitní vysílání může být optimálním zdrojem pro distribuci digitálního signálu vedle jiných technologických řešení. Vezmeme-li v úvahu, co dnes satelitní televize nabízí z pohledu bohatého spektra programů, kvality obrazu a zvuku, širokopásmového internetu a celoplošného pokrytí, jedná se o atraktivní nabídku. Je jasné, že existují místa, kde přístup k satelitnímu příjmu je složitější. Jedná se například o staré, historické části měst, naopak jsou místa, kde je satelitní příjem komplementární zemskému vysílání, jako například horské a venkovské oblasti, kde výstavba zemské digitální infrastruktury není rentabilní.

Je satelitní příjem je pro diváka poněkud nákladnější než DVB-T (příjem digitálního pozemního vysílání)? Podíváme-li se na vývoj v oblasti satelitní televize z hlediska cen zařízení, dneska si můžete pořídit digitální satelitní přijímač za stejnou cenu jako přijímač pro příjem pozemního digitálního signálu a ceny pořád klesají. Přidáme-li k tomu atraktivitu jednotlivých paketů (CS Link nebo UPC Direct), digitální satelitní televize není drahá. Buďme upřímní, nabídka DVB-T je zatím velmi omezená. Pokud má někdo o takovou opravdu velmi základní nabídku zájem, může být pro něj DVB-T správným řešením. Chce-li však někdo skutečně všechny veřejnoprávní a komerční „domácí“ kanály, plus několik set kanálů zahraničních, plus HDTV potom satelit představuje perfektní způsob řešení. Otázkou je, čemu dáváme přednost – 4 kanálům, nebo všem „domácím“ a navíc nabídce nových kanálů prakticky s neomezenými možnostmi. Budoucnost je přitom HDTV. Dnes se přenáší 26 kanálů v rozlišení HDTV, před třemi lety to byly jenom dva a do roku 2010 mluvíme o stovce kanálů HDTV jenom na satelitech Astra. Nemyslíme si, že něco podobného bude možné v zemském digitálním vysílání.

Jaká je dnes nabídka CS Link pro průměrného zákazníka v ČR v souvislosti s připravovaným vypnutím zemského analogového vysílání?V nabídce CS Link jsou všechny české kanály, za které zaplatíte pouze jednorázový poplatek, a taky několik placených kanálů. Kromě toho jsou v nabídce ještě české rozhlasové kanály.


Co dodat na závěr?
Snad pouze tolik, že rozvoj satelitní televize charakterizuje velká dynamika (počet kanálů se stále zvětšuje), a to jak na evropské úrovni, tak v České republice.

 

Nabízíme:
- Měření intenzity a kvality signálu v dané lokalitě
- Kompletní vypracování projektové dokumentace s návrhem optimálního řešení
- Montáž satelitních rozvodů a zařízení pro jejich příjem
- Rozšíření rozvodů STA o příjem satelitního signálu
- Montáž a prodej satelitních kompletů pro příjem digitálního SAT vysíláni programů CS LINK
- Prodej veškerého příslušenství v oboru
- Servis